Používáním webu vyjadřujete souhlas s používáním cookies, obchodními podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů.

Co je suchý led a kde ho sehnat?

Suchý led je oxid uhličitý (CO2) v pevném skupenství. Používá se na mnoho věcí - například k uchování zmrzliny tam, kde není elektřina, nebo na různé pokusy. Nás zajímá hlavně jeho použití do drinků. Suchý led do míchaných nápojů totiž umí vnést zajímavý kouřový efekt.

co-je-suchy-led-kde-koupit

Jak funguje suchý led?

Celý efekt je založen na tom, že suchý led taje již při -78,8 stupních Celsia. Na vzduchu či v kapalině pokojové teploty se rychle vypařuje a vytváří efekt kouře, který je těžší než vzduch a postupně klesá k zemi.

Jak skladovat suchý led?

Skladování je problematické - pokud nemáte speciální mrazák, který by suchý led udržel pod teplotou tání, suchý led dříve či později roztaje. Pokud ho máte maximálně pár kilo, vydrží nanejvýš den nebo několik dní. Ideální je skladování v polystyrenové krabici, která dobře izoluje teplo.

Kolik stojí suchý led a kde ho koupit?

Suchý led koupíte celkem snadno na internetu. Po zadání dotazu do vyhledávače naleznete celou řadu stránek, kde můžete suchý led zakoupit. Pokud jste z Brna či okolí, můžeme doporučit SafeWork v Rajhradicích. Cena není vysoká, kilo pořídíte i pod 40 Kč. Na první objednávku budete muset zakoupit polystyrenový termobox (cca 200 Kč), s tím si pak můžete přijít pro další várku.

Jak manipulovat se suchým ledem?

V první řadě dbejte na bezpečnost, protože jde o velmi studenou látku, která snadno způsobí omrzliny. Nedotýkejte se suchého ledu holýma rukama, nepoužívejte na jeho nabírání kovové nástroje, které dobře vedou teplo. Do nápojů je ideální použít kapsle, ve kterých se suchý led uzavře a nemusíte čekat, než se zcela odpaří.

Jak vypadá drink se suchým ledem?

Vypadá úžasně. V kombinaci se sekty Fogoso navíc krásně rozvíří ohnivý efekt. Rozhodně bude co fotit. Zkuste třeba náš recept na míchaný nápoj Levandule Azurová.

 

A takhle to vypadá, když to s množstvím suchého ledu do drinku přeženete ...

jak-pouzivat-suchy-led